Uroda

Internetowy serwis tematyczny!

Posted by admin | December - 15 - 2018 | Comments Off on Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to aktualnie powszechny problem. Wiele dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być wiele. Specjaliści nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice zaczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tej podstawie rozwinęła zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci zaburzonych. Mnóstwo rodziców chętnie ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to ma miejsce automatycznie w przypadku dziecka niezaburzonego. Ogromne znaczenie posiada umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-latki potrafią nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej akceptują otaczający je świat, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań na płycie. Ten etap jest dość bolesny, ponieważ dziecko buntuje się.
Kolejna część to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, uporządkowanie, logikę, nazywanie emocji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, karty i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją szczegółowo, po to aby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.